Sérültjeinknél érdeklődtünk
2021. aug. 18. - NB I.
Windecker, Kesztyűs és Osváth jelentett.
Windecker, Kesztyűs és Osváth jelentett.
Windecker József a szezon előtt épphogy visszatérhetett jobb térdében elszenvedett keresztszalag-szakadása miatti hosszú kihagyásából, harcos középpályásunkat a második fordulóban, Felcsúton újabb sérülés ére. „Nem sokkal a meccs vége előtt, egy sípcsontomra érkezett rúgás következtében kifordult a bal bokám, ami egy kicsit meghúzta a térdszalagokat, valamint a szárkapocs- és a bokacsontom azóta is gyulladásban van” - mesélte a történteket Windecker, aki - érthető okok miatt - a történtek utáni napokban nem volt a legjobb hangulatában, de mára már tudja, ennél újra sokkal nagyobb baj is érhette volna, így gyorsan túltette magát a dolgokon, és ismételten teljes koncentrációval, keményen dolgozik sérülése leküzdésén. „Az elmúlt másfél hétben sokat javult a lábam, és reméljük, hamarosan újfent elkezdhetem a futóedzéseket, tehát mihamarabb visszatérhetek a csapatba. Úgy számolok, a válogatott szünet után bevethető leszek.”
A nyáron csapatunkhoz hazaigazoló, extrán motivált Kesztyűs Barnát is eddig csak a Mezőkövesd elleni nyitófordulónk alkalmával láthatták szurkolóink. Saját nevelésű középpályásunknak előbb jobb combhajlítója kezdett fájni, majd peches módon kezét törte. „Először a második bajnoki hetet kellett kihagynom, miután fáradásos tünetek jelentkeztek a combomban, megrövidült az izom…, ezt pihentetni, masszíroztatni kellett. A harmadik meccsünkre már rendben is lettem volna, mikoris a jobb kezemben szerencsétlenül eltört a sajkacsont” - így Kesztyűs sérüléseiről. Gipsz ide vagy oda azonban, tizenkilences számú játékosunk a csapattal edz. „Szerencsére mindent közel ugyanúgy tudok csinálni, mint a többiek, annyi, hogy egy műanyag borítás van a kezemen. Még az is lehet, így is játszhatok. Előzetese számítások szerint a válogatott szünetben lekerülhet a gipsz a kezemről, onnantól pedig ismét minden a régi.”

Osváth Attila bal sarokműtétjét követő rehabilitációjáról legutóbb két hete adtunk helyzetjelentést. Jobb bekkünk akkor már a felső testi erősítéseken túl a gyógytornát is elkezdte lábával, és nagyon várta, hogy reagál sarka a cipőre, hisz’ az egy újabb szintet jelentene felépülési szakaszában. „Minden rendben, szerencsére nagyszerűen gyógyul a sebem. Próbáltam futócipőt húzni, jól éreztem benne a lábam, semmi irritációt nem tapasztaltam, azonban még futni nem futottam benne. Nemsokára jön az újabb kontroll, ahol remélhetőleg már azt is megtudjuk, mikor léphetek tovább a sétálásról” - fogalmazott Osváth, aki természetesen szintén nagyon várja, hogy számára is elrajtoljon az idei szezon.
Hajrá, fiúk, szükségünk van rátok! Hajrá, Paks! A magyar csapat!

PFC TV
KEZDŐRÚGÁS
SHOP
Aktuális tabella
| Hely | Csapat | Mérk. | P | |
|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | Ferencvárosi TC | 22 | 50 |
| 2 | ![]() | Kecskeméti TE | 22 | 36 |
| 3 | ![]() | Kisvárda Master Good | 22 | 32 |
| 4 | ![]() | DVSC | 22 | 31 |
| 5 | ![]() | Puskás Akadémia FC | 22 | 30 |
| 6 | ![]() | PAKSI FC | 22 | 29 |
| 7 | ![]() | Mezőkövesd ZSÓRY FC | 22 | 28 |
| 8 | ![]() | ZTE FC | 22 | 27 |
| 9 | ![]() | MOL FEHÉRVÁR FC | 22 | 24 |
| 10 | ![]() | Budapest Honvéd | 22 | 23 |
| 11 | ![]() | Újpest FC | 22 | 22 |
| 12 | ![]() | Vasas | 22 | 19 |
Kapcsolat információk
Paksi Futball Club
7030 Paks, Fehérvári út 29.
+36-75-510-618
media@paksifc.hu
+36-75-510-619
Szerkesztő:Méhes Tamás, sajtófőnök




























