Szendrei dupla az U18-as válogatottban

2021. márc. 19.  -  NB I.
Góljaival felkészülési mérkőzésen győztük le a románokat, Debreceni is kiválóan játszott.
Góljaival felkészülési mérkőzésen győztük le a románokat, Debreceni is kiválóan játszott.
banner_magy2.jpg

Az U18-as válogatott e héten összetartáson vett részt, mely’ keretén belül kétszer is felkészülési mérkőzést vívott a román válogatott ellen. Az első, keddi összecsapáson 1-0-s félidőt követően 1-1-es végeredmény született Balmazújvárosban. Klubunk számára azonban sokkal izgalmasabbra és büszkébbre sikeredett a második, csütörtöki megmérettetés. Debrecenben már két játékosunk is szerepet kapott Tímár Krisztián szövetségi edzőtől, két Ákosunk, Szendrei és Debreceni kezdőként bizonyíthatott. A folyamatosan egyre több NBI-es játékpercet kapó fiataljaink pedig éltek is a lehetőséggel. Csatárunk még az első félidőben két gólt vágott, mint később kiderült, tőlünk csak Ő volt eredményes, és második találata egyúttal győzelmet ért, de védőnk is végig remekül tette a dolgát!

„Nagyon vártam már a találkozót, hiszen pályafutásom során eddig Románia ellen még nem játszhattam” - mesélt a találkozóról Szendrei. „Mindenki tudja, ez a párosítás egy igazi presztízs meccs, így is álltunk hozzá, még ha felkészülési találkozóról is volt szó. Úgy gondolom, jól futballoztunk, főként az első félidő volt kiváló iramú a saját szemszögünkből. Tudtuk érvényesíteni az akaratunk, megtartottuk a labdákat és bátran cseleztünk… A második játékrészben ellenünk ítélt, kétes büntető azonban sajnos visszavetett egy kicsit bennünket, de aztán hátul is álltuk a sarat, és megnyertük a meccset.”

szendrom4.jpg

Fiatal tehetségünk három perc alatt vágott kettőt. Előbb a huszonötödik percben egy éles szögből elengedett lövés pattant ki a vendég kapusról, amit a hálóba pofozott, aztán egy középre tett labdát a menteni igyekvő védőjével közös erővel juttatott a kapuba.

Ezen teljesítmények után nem csoda, a szövetségi kapitány is megdicsérte játékosainkat. „Gratulált nekünk, és úgy fogalmazott, főleg az első félidei játékunk tetszett neki, továbbá reméli, találkozunk a következő összetartáson is. Hozzátette még, hogy a továbbiakban is figyelemmel fogja kísérni Debrecenivel közös pályafutásunkat.”

Szép volt, fiúk!
 
Magyarország-Románia 2-1 (2-0)
Gólszerzők: Szendrei 25., 28., ill. Chiritoiu 47. (bü.)
Magyarország: Pataki Márk - Mayer János, Alaxai Áron, Debreceni Ákos - Talpalló Norbert (Szin Ferenc, 63.), Bényei Ágoston (Tarján Patrik, 83.), Kövesdi Péter (Nagy Olivér, 64.), Horváth Artúr (Kispál Tamás, 73.), Helembai Márk - Szendrei Ákos (Bakos Zsomor, 73.), Redzic Damir (Erdei Milán, 86.)

Fotók: mlsz.hu

szendrom2.jpg
Nincs

PFC TV

KEZDŐRÚGÁS

SHOP

Aktuális tabella

OTP Bank Liga 2022/2023
Hely   Csapat Mérk. P
1 Ferencvárosi TC 22 50
2 Kecskeméti TE 22 36
3 Kisvárda Master Good 22 32
4 DVSC 22 31
5 Puskás Akadémia FC 22 30
6 PAKSI FC 22 29
7 Mezőkövesd ZSÓRY FC 22 28
8 ZTE FC 22 27
9 MOL FEHÉRVÁR FC 22 24
10 Budapest Honvéd 22 23
11 Újpest FC 22 22
12 Vasas 22 19
22. forduló erdeményei
  -   3:1
  -   1:1
  -   3:1
  -   0:1
  -   2:1
  -   1:1

Kapcsolat információk

Paksi Futball Club

7030 Paks, Fehérvári út 29.
+36-75-510-618
+36-75-510-619
Szerkesztő:Méhes Tamás, sajtófőnök