Kiss Tamás: értékes volt a tábor, a fiatalokban van spiritusz, már elemezzük a DVTK-t

2021. jan. 15.  -  NB I.
Pályaedzőnk foglalta össze a dolgos hetet, valamint kérésünkre egy kicsit már előre is tekintett.
Pályaedzőnk foglalta össze a dolgos hetet, valamint kérésünkre egy kicsit már előre is tekintett.
banner_magy1.jpg 
 
Eltelt az utolsó nap is a telki edzőtáborból, a srácok szombat reggel buszra szállnak, elhagyják a válogatott nagyszerű központját, ám útjuk még nem városunkba vezet. Zárásként - ahogy azt korábban jeleztük már - szombaton még egy felkészülési mérkőzés vár rájuk, melyben az előzetesen kiírtakhoz képest változást kellett eszközölni. Eredetileg még Telkiben léptünk volna pályára a Vasas ellen, ám ellenfelünk visszamondta a lefixált felkészülési mérkőzést, így új csapat után kellett néznünk. Csütörtök délelőtt meg is írtuk, a Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NBII) ellen finomhangolunk a számunkra január 24-én kezdődő „tavaszi” idényre. Természetesen, ahogy azt már szurkolóink megszokhatták, hivatalos felületeinken e találkozónkról is folyamatosan beszámolunk majd.
 
Az utolsó tábori nap utolsó edzését követően pályaedzőnkkel, Kiss Tamással váltottunk pár szót. „Ugye a tábor fő célja - azon túl, hogy még jobban összekovácsolja a csapatot - az volt, hogy jó edzőmérkőzéseket játsszunk, különböző formációkat gyakoroljunk, továbbá megnézzük a fiatal tehetségeinket, hogy birkóznak meg a felnőtt sebességgel. Úgy gondolom, kiválóan telt a Telikben töltött hét. A srácoknak maximálisan jó volt a hozzáállásuk a napi feladatokhoz és a felkészülési meccsekhez is. Mindegyik találkozónak megvolt a maga előnye, és persze akadtak hátrányok is, de azok mindig jók, mivel lehet belőlük tanulni, ellenfeleink pedig remek gárdák voltak” - így Kiss, akinél természetesen a fiatalokra is rákérdeztünk. „Hozzáállásban nagyszerűek voltak, nyilván, ami a taktikát illeti, van lemaradásuk, de ez természetes. Hosszútávon gondolkodunk bennük, hisz’ idővel muszáj beépíteni fiatal labdarúgókat, bennük pedig, úgy látjuk, mindenképpen van spiritusz, lehetőség.”

kisstelkioff3.jpg
 
Zárásként egykori legendás játékosunktól is megkérdeztük, mire számíthatnak a srácok az utolsó héten, a DVTK-t és a bajnoki rajtot várva. „Otthon már beállunk a bajnoki ritmusra, és teljes erővel készülünk a Diósgyőr ellen. Biztosak vagyunk benne, hogy egy teljesen más játékot fognak bemutatni, mint eddig, hiszen igen aktívak a játékospiacon, nem egy új labdarúgót szerződtettek már. Természetesen mi, edzők ettől függetlenül már napok óta elemezzük Őket, és a szerdai éles, bajnoki meccsük miatt, mikoris a Ferencváros ellen elmaradt bajnokijukat pótolják, lesz egy kis rálátásunk, mire is számítsunk vasárnap” - így pályaedzőnk.
 
Vészesen közeledik tehát a bajnokság újraindítása, de mint azt játékosainktól hallottuk, várják a tétmeccseket, edzőink pedig már bőven elemzik ellenfeleinket, így mi baj lehet…
 
Gyerünk, srácok! Mindent bele! Hajrá, Paks!
 
kisstelkioff1.jpg
Nincs

PFC TV

KEZDŐRÚGÁS

SHOP

Aktuális tabella

OTP Bank Liga 2022/2023
Hely   Csapat Mérk. P
1 Ferencvárosi TC 22 50
2 Kecskeméti TE 22 36
3 Kisvárda Master Good 22 32
4 DVSC 22 31
5 Puskás Akadémia FC 22 30
6 PAKSI FC 22 29
7 Mezőkövesd ZSÓRY FC 22 28
8 ZTE FC 22 27
9 MOL FEHÉRVÁR FC 22 24
10 Budapest Honvéd 22 23
11 Újpest FC 22 22
12 Vasas 22 19
22. forduló erdeményei
  -   3:1
  -   1:1
  -   3:1
  -   0:1
  -   2:1
  -   1:1

Kapcsolat információk

Paksi Futball Club

7030 Paks, Fehérvári út 29.
+36-75-510-618
+36-75-510-619
Szerkesztő:Méhes Tamás, sajtófőnök