Az első osztály íze tizenhét évesen

2020. szept. 15.  -  NB I.
Görög Gergő és Debreceni Ákos is megszólalt NBI-es debütálásuk kapcsán.
Görög Gergő és Debreceni Ákos is megszólalt NBI-es debütálásuk kapcsán.
banner_magy1.jpg
 
Ahogy azt nemrég megírtuk, Vas Gábor fiatal tehetségünk élete első NBI-es meccsén hatalmasat játszott a Ferencváros ellen a Groupama Arénában. A tizenhét éves labdarúgónk kezdőként, nyolcvan percen keresztül bizonyította, lesz minőségi utánpótlása jelen korunk nagy játékosainak. Ugyanakkor ne feledkezzünk el a további két, szintén mindösszesen tizenhétéves cserénkről, Görög Gergőről és Debreceni Ákosról sem, akik szintén elmondhatják magukról, beleízlelhettek hazánk felnőtt futballjának legmagasabb szintjébe. 
 
Görög Gergő múlt pénteken az utolsó tíz percre szállt be, de már ez is hatalmas élmény volt számára. „A behívás után még a teszteredmény miatt nagyon izgatott voltam, aztán mikor kiderült, negatív vagyok, tehát mehetek, reménykedtem benne, hogy pályára is léphetek majd. A stadionba érve ismét eléggé izgultam, de szerencsére mindenki jó fej volt velem, és folyamatosan nyugtatott. Ahogy teltek a játékpercek, nagyon vártam, hogy becseréljenek. Fantasztikus élmény volt, mikor a pályára léphettem. A tempó kemény és sokkal gyorsabb volt, mint amihez eddig hozzászoktam, de úgy érzem, sikerült felvennem arra a kis időre. Célom, hogy a vírushelyzet alatt még több percet gyűjtsek akár már e hétvégén a Magyar Kupában vagy az azt követő, MTK elleni bajnoki alkalmával” - fogalmazott honlapunknak Görög, aki zárásként még azt is elárulta, sok mindent ellesett a nagyoktól, amit a jövőben beépíthet fejlődéstörténetébe. 
 
Debreceni Ákos bő öt percre érezhette át, milyen is az NBI címvédőjével a budapesti otthonában szembenézni. „Hadd kezdjem azzal, nagyon jól esett, hogy számítottak ránk, és behívtak bennünket a felnőtt keretbe. Izgulni én valahogy nem izgultam, talán csak a meccs előtti bemelegítéskor, akkor átfutott a fejem, hogy mégiscsak hol vagyok. Én is bíztam benne, hogy kapok majd pár perc lehetőséget, amit egyúttal nagyon vártam is, de hát ki ne várta volna. Becserélésemnél annyit mondtak, próbáljam meg élvezni a játékot, és - ha tudok - lépjek be a támadásokba. Nem volt sajnos sok érintőm, de minden másodpercet szerettem, amit a pályán tölthettem. Véleményem szerint ennyi idő alatt is tudtam fejlődni, igazi bepillantást nyertem abba, milyen is a legmagasabb osztályú futball” - így Debreceni, aki azt is megsúgta, nagyon örülne, ha a jövőben újra lehetőséget kaphatna, a helyzetet kihasználva pedig további percekkel gyarapodhatna. 
 
Meglátjuk, szurkolunk. 
 
Hajrá, fiúk! Így tovább! Hajrá, Paks!
 
fianbideb2.jpg
Nincs

PFC TV

KEZDŐRÚGÁS

SHOP

Aktuális tabella

OTP Bank Liga 2022/2023
Hely   Csapat Mérk. P
1 Ferencvárosi TC 22 50
2 Kecskeméti TE 22 36
3 Kisvárda Master Good 22 32
4 DVSC 22 31
5 Puskás Akadémia FC 22 30
6 PAKSI FC 22 29
7 Mezőkövesd ZSÓRY FC 22 28
8 ZTE FC 22 27
9 MOL FEHÉRVÁR FC 22 24
10 Budapest Honvéd 22 23
11 Újpest FC 22 22
12 Vasas 22 19
22. forduló erdeményei
  -   3:1
  -   1:1
  -   3:1
  -   0:1
  -   2:1
  -   1:1

Kapcsolat információk

Paksi Futball Club

7030 Paks, Fehérvári út 29.
+36-75-510-618
+36-75-510-619
Szerkesztő:Méhes Tamás, sajtófőnök