Osztermájer már várja a rajtot

2020. júl. 14.  -  NB I.
Vezetőedzőnk a felkészülésről, a szakmai stábról és az új igazolásokról is beszélt.
Vezetőedzőnk a felkészülésről, a szakmai stábról és az új igazolásokról is beszélt.
banner_magy2.jpg

Hogy telt a szünet, tudott pihenni?
 
Röviden, de azért jól telt, köszönöm - kezdte vezetőedzőnk, Osztermájer Gábor. Külön öröm volt például, hogy megannyi gratulációt kapott a csapat a sikeres szezonzárás miatt, ez érzelmileg fantasztikusan esett. A kezdéskor biztos továbbítom azokat a kellemes üzeneteket a srácoknak, amiket a szurkolók küldtek számukra, bármerre is jártam.
 
Egyébként, amennyire szerettem volna, sikerült kikapcsolódni, de azért már várom a következő idényt, a felkészülés kezdetét, bármennyire is sűrű volt a június.

Ha már kezdés, játékosainknak mikor kell először megjelenniük az öltözőben?
 
Szerda délután lesz az első találkozó, melyre mindenki hivatalos. Visszatérnek tehát az előző szezonban kölcsönadott labdarúgók, érkeznek fiatalok, és nagyon kíváncsi vagyok már az új igazolásainkra is. Szombaton pedig edzőmeccset játszunk, nem megszokott, hogy ilyen korán, de bő lesz a létszám, akár háromszor tízen is összejöhetünk.

Augusztus 15-én rajt. Hogy fog kinézni pontosan a felkészülés?
 
Négy és fél hetünk lesz, hat felkészülési mérkőzéssel. Lesz olyan nap, ahol majd két barátságos találkozót is vívunk, egyet délelőtt, egyet pedig kora délután. Fontos ez, hiszen a nagy létszám miatt így mindenki megfelelő meccsterhelést kap, ami alapján mi, edzők is dolgozhatunk, szűkíthetünk. Négy találkozót itthon, kettőt pedig idegenben játszunk. Véleményem szerint megközelítőleg tíz napra lesz szükség, hogy jobban lássunk a játékosok közt.
 
osz20kez2.jpg

A szakmai stábban lesz változás?
 
Igen. Péter Norbert átveszi az utánpótlás szakmai vezetői munkakört, Kindl István az újra induló NBIII-as gárdánk vezetőedzője lesz, így Sárai György és Csernyánszki Norbert marad a segítőm. Fontos ugyanakkor, hogy a többiek, új feladataik ellenére, ugyan kisebb kapocsként, de továbbra is kapcsolatban maradnak első számú csapatunkkal.

Mit kell mindenképpen átmentenünk az előző szezonból az újba?
 
Úgy érzem, az utóbbi időben kialakult a gárda gerince, ezt bizonyítja az is, ahogy a nemrég zárt szezon végén összefogtak a srácok, igazán példaértékű volt. Továbbá ott vannak a szurkolók is, akik egyre többen jönnek, ami nagyon jó hír, és nagyszerű látni. Jól esik a fiúknak, ha sokan vannak a lelátón, így jó lenne, ha ez továbbra is így folytatódna. Nem véletlen, hogy a hazai mutatónk ilyen jól sikerült az évad végére, és igazi, jól nézhető, gólgazdag, sikeres meccseket játszottunk az otthonunkban.
 
Tovább kell folytatnunk azt a játékot, ahogy abbahagytuk, és akkor egészen biztos, hogy az eredményekkel a nézők létszáma is csak gyarapszik majd a tribünökön.

Végezetül vessünk egy pillantást a nemrég bejelentett, újdonsült játékosainkra…
 
Ha lehetett volna kívánságlistám, mindenképpen rajta lettek volna. Ádám Martin, Lorentz Márton, Nagy Richárd leigazolása és Sajbán Máté végleg megszerzése fiatalságot hozott. Nagyon jó korban vannak, szerintem a klub számára kiváló időpontban érkeztek Paksra. Bognár István pedig nagy rutinnal rendelkezik, és nagyszerű futballista, aki egy olyan posztra jött, ahol kevesen voltunk, sőt, többször pótolnunk kellett a tízes pozíciót.
 
osz20kez3.jpg
Nincs

PFC TV

KEZDŐRÚGÁS

SHOP

Aktuális tabella

OTP Bank Liga 2022/2023
Hely   Csapat Mérk. P
1 Ferencvárosi TC 22 50
2 Kecskeméti TE 22 36
3 Kisvárda Master Good 22 32
4 DVSC 22 31
5 Puskás Akadémia FC 22 30
6 PAKSI FC 22 29
7 Mezőkövesd ZSÓRY FC 22 28
8 ZTE FC 22 27
9 MOL FEHÉRVÁR FC 22 24
10 Budapest Honvéd 22 23
11 Újpest FC 22 22
12 Vasas 22 19
22. forduló erdeményei
  -   3:1
  -   1:1
  -   3:1
  -   0:1
  -   2:1
  -   1:1

Kapcsolat információk

Paksi Futball Club

7030 Paks, Fehérvári út 29.
+36-75-510-618
+36-75-510-619
Szerkesztő:Méhes Tamás, sajtófőnök