Rákosi Gusztávval beszélgettünk

2019. szept. 04.  -  NB I.
Volt szakosztályvezetőnkkel felidéztük a ’80-as évek végét, mikor kivívtuk másodosztályú tagságunk.
Volt szakosztályvezetőnkkel felidéztük a ’80-as évek végét, mikor kivívtuk másodosztályú tagságunk.
galabanner.jpg

Milyen érzésekkel gondol vissza azokra az időkre?
 
Elsősorban természetesen jó szívvel. Érdekes feladat volt, amire 1988-ban Jákli Péter, az akkori tanácselnök kért fel, miután az előző esztendőben nem sikerült a csapatnak megszereznie a második helyet, tehát a feljutást az NBII-be. A felkérés alapja pedig pont ez volt, tehát garantálnom kellett, hogy másodligás együttessé válunk a következő évben. Ebben az időszakban nemcsak a társadalomban, hanem a sportban is nagy átalakulások mentek végbe, ez nem könnyítette meg a feladatom. Az akkori hagyományos egyesületi felállással szakítottam, kidolgoztam egy teljesen új prémiumrendszert - amit a játékosok a munkahelyük mellett kaptak -, valamint a teljes csapat profi felöltöztetését is elvártam, hiszen addig kopott mezekben, régi és rossz cipőkben futballoztak játékosaink. Létrehoztunk egy baráti kört, amin keresztül minden törvényesen működött. További érdekes pikantéria, hogy a városban az atomerőmű csapata is erősen jelen volt, olyannyira, hogy ketten futottunk versenyt a bajnoki címért.
 
gusz2.jpg
(Rákosi Gusztáv)

Mi volt az a plusz abban a csapatban, aminek köszönhetően az NBIII bajnoka lett?
 
Az egyik az, amit már említettem, a jól kidolgozott, új prémiumrendszerünk, a másik pedig a kiváló csapategység. Utóbbi a városon belüli két kiváló csapat közti rivalizációból adódott, ez kétségtelenül pozitív hatással volt ránk. Fontos, hogy nem szabad elfeledkeznünk a remek szakmai munkáról sem, ez egyáltalán nem az én érdemem, sokkal inkább Vábró Józsefé és Leskó Lászlóé.

Milyen volt a klubbal kapcsolatos visszhang az aranyérem után?
 
Óriási ünneplés volt. Traktorral és személyautókkal jártuk körbe a várost ünnepelve, nagyon jó hangulatban. Természetesen a közönség részéről is nagy boldogság volt, hiszen egy régi álom teljesült Pakson, akkor először kerültünk fel a másodosztályba, amit a lakosság nagyra értékelt.
 
gusz3.jpg

Tartja még a kapcsolatot az akkori játékosokkal, szakmai stábbal, vezetőkkel?
 
Már nem nagyon, mivel az utóbbi időben nagyrészt visszavonultam már. Hosszú ideig aktívan dolgoztam, aztán, ahogy teltek az évek, inkább hátraléptem. Nem az az ember vagyok, aki szeret sütkérezni a rivaldafényben...

Követi a jelenkort?
 
Természetesen! Internetezem, TV-ben követem a mérkőzéseket és szurkolok a csapatnak. 

Mi jutott elsőként eszébe, mikor értesül róla, hogy klubunk gálamérkőzést szervez a kerek évfordulóra való tekintettel?
 
Sok minden, hirtelen az összes emlék feltört, ami akkor történt. Kezdve attól, miket kellett véghezvinni, hogy megvalósítsuk a céljainkat, egészen odáig, hogy csupa pozitív érzés fogott el az akkori vezetőtársaimmal, játékosainkkal kapcsolatosan. Összegezve, nagyon jó volt belegondolni az akkori történésekbe, és bízom benne, hogy sokan kíváncsiak lesznek és kilátogatnak majd a gálamérkőzésre pénteken.
 
gusz4.jpg
Nincs

PFC TV

KEZDŐRÚGÁS

SHOP

Aktuális tabella

OTP Bank Liga 2022/2023
Hely   Csapat Mérk. P
1 Ferencvárosi TC 22 50
2 Kecskeméti TE 22 36
3 Kisvárda Master Good 22 32
4 DVSC 22 31
5 Puskás Akadémia FC 22 30
6 PAKSI FC 22 29
7 Mezőkövesd ZSÓRY FC 22 28
8 ZTE FC 22 27
9 MOL FEHÉRVÁR FC 22 24
10 Budapest Honvéd 22 23
11 Újpest FC 22 22
12 Vasas 22 19
22. forduló erdeményei
  -   3:1
  -   1:1
  -   3:1
  -   0:1
  -   2:1
  -   1:1

Kapcsolat információk

Paksi Futball Club

7030 Paks, Fehérvári út 29.
+36-75-510-618
+36-75-510-619
Szerkesztő:Méhes Tamás, sajtófőnök