Könyves: Nagyot küzdött a csapat

2019. máj. 13.  -  NB I.
A szombati fontos és egyúttal győztes találatunk szerzőjével beszélgettünk.
A szombati fontos és egyúttal győztes találatunk szerzőjével beszélgettünk.
Hogy készültetek a Kisvárda elleni összecsapásunkra? 
 
Az összetartás fontossága miatt a hétköznapokban a tréningeken túl csapatprogramokat tartottunk. Ezek jól sikerültek, és úgy gondolom, mindenki maximálisan átérezte az előttünk álló találkozó fontosságát. Talán ennek köszönhető, hogy több mint százszázalékot nyújtott az egész csapat. Ami engem illet, örülök, hogy olyan formába kerültem, amivel igazán sikerhez segíthettem a csapatot. 

Milyen volt a hangulat a meccs előtt az öltözőben, mit beszéltetek meg, mielőtt elhagytátok azt? 
 
Nem volt nagy feszültség. Mindenkin azt éreztem, hogy bízik az összhangban, a másikban és a segítségében. Vezetőedzőnk pedig elmondta a taktikát, amit - véleményem szerint – hellyel közzel meg is csináltunk, így semmi más nem lehetett ennek a találkozónak a végkimenetele, csak a győzelem. 

Milyen volt belülről a találkozó? 
 
Nem volt egy sok helyzetet hozó mérkőzés, de meglátásom szerint uraltuk a párharcot. Az első félidőben voltak lehetőségeink, a második játékrészt jobban kezdte a Kisvárda, de a gólunk után még több opciónk adódott gólszerzésre, nyilván ehhez vendégeink kitámadásai is kellettek. Összegezve, nagyon küzdött a csapat, és megérdemelt három pontot szereztünk. 
 
konyikis3.jpg

A Vidi ellen találtál be legutóbb, most, a gólörömödnél úgy látszott, kiszakadt belőled valami. Jól gondolom? 
 
Igen! Sajnos még nem értem teljesen, hogy a Fehérvárnak lőtt gólom után miért torpantam meg egy kicsit. Biztos megvolt az oka, amit a későbbiekben meg is fejtek majd, mindenesetre meccsről meccsre próbáltam jobb lenni, most jött ki. Közben ugye voltak hátráltató körülmények is, az ötödik sárga lapom vagy a piros kártyám Diósgyőrben, ezeket figyelembe véve volt tartozásom a szurkolók, a csapat és a stábtagok felé. A most szerzett találatom igazán jól jött ki. 

Ugye a bennmaradás már fix, de az utolsó fordulóban még akár egy hellyel feljebb is lopózhatunk a tabellán. Hogy utazunk a DVSC-hez?
 
Őszintén szólva nagyon várom a vasárnapi túránkat. Szerintem nem voltunk annyira görcsösek, ugyanakkor a vállunkat nyomta egy kicsit a kiesés terhe, mivel ez már nincs, végre felszabadultan játszhatunk. Jó meccsre számítok, ami számomra természetesen külön pikantériával bír majd.
 
konyikis2.jpg
Nincs

PFC TV

KEZDŐRÚGÁS

SHOP

Aktuális tabella

OTP Bank Liga 2022/2023
Hely   Csapat Mérk. P
1 Ferencvárosi TC 22 50
2 Kecskeméti TE 22 36
3 Kisvárda Master Good 22 32
4 DVSC 22 31
5 Puskás Akadémia FC 22 30
6 PAKSI FC 22 29
7 Mezőkövesd ZSÓRY FC 22 28
8 ZTE FC 22 27
9 MOL FEHÉRVÁR FC 22 24
10 Budapest Honvéd 22 23
11 Újpest FC 22 22
12 Vasas 22 19
22. forduló erdeményei
  -   3:1
  -   1:1
  -   3:1
  -   0:1
  -   2:1
  -   1:1

Kapcsolat információk

Paksi Futball Club

7030 Paks, Fehérvári út 29.
+36-75-510-618
+36-75-510-619
Szerkesztő:Méhes Tamás, sajtófőnök