Fizikális edzések időszakát éljük
2022. dec. 09. - NB I.
A kemény munka jó hangulattal párosul.
A kemény munka jó hangulattal párosul.

NBI-es csapatunk november 30-ától edz újra, egészen a karácsonyi ünnepekig. Minden szekcióból egy játékosunknál érdeklődtünk, milyen a munka, a hangulat, és hogy látják a vb miatt kialakult szokatlan helyzetet.
Rácz Gergő: Sajnos én még nem végzek teljes edzésmunkát, hiszen a szünet előtt összeszedtem egy kis vállsérülést, amire injekciót kaptam a múlt héten. Óvatosabban kezdtem tehát a többieknél, de a futásokat persze végig megcsináltam. Kemény alapozás folyik egyébként nálunk is, sok a lábmunka és abban az ismétlésszámok. Gerivel és Simivel hárman nagyon jól kiegészítjük egymást, jó hangulatban zajlik a munka, és erre a kapusedzőnk is nagyon figyel. Az extra hosszú szünetből jól is kijöhetünk, többet tudunk készülni az újraindításra. Nem volt még ilyen, meglátjuk, hogy jön ki, de szerintem pozitív lesz.
Szabó János: Jó hangulatban edzünk, de keményen! Elsősorban futóprogramokat csinálunk, de azért labdázunk is. Bármennyire is nehéz a felkészülés ezen része, meg kell csinálni. Előnye a világbajnokság miatti korai zárásnak, hogy januárban már nem a száraz erőnléttel kezdünk, így több idő marad a taktikát finomhangolni. Most a nehezebb részt éljük, de az ünnepek után, a célegyenesben az edzőmeccsekkel már egyre könnyebb lesz minden a bajnokság rajtjáig.
Balogh Balázs: A jelenlegi időszak elég fizikális sok futással, konditermes erősítéssel. Szeretnénk felépíteni magunkat, hogy minél jobb erőben várjuk a tavaszt, és benne a mérkőzéseket, azok végeit. Úgy gondolom, sokat fog számítani, ha találkozóink utolsó etapjait rendre mi bírjuk majd jobban. Mindenki becsülettel dolgozik, a középpályán pedig sokszor elővesszük a védekezési teendőket. Az ősz végén már kifejezetten kompaktak voltunk, jól működött minden, jól indultunk meg a labdaszerzésekből, ezeken a technikákon csiszolunk most tovább. Az ünnepek éppen időben fognak jönni, januártól pedig koncentrálhatunk a taktikára. Véleményem szerint jól haladunk, persze a fáradtság benne van a lábakban, de ez ilyenkor természetes, viszont ebből csak profitálhatunk tavasszal.
Sajbán Máté: Teljes mértékben felkészülés jellege van a mostani edzéseinknek. Inkább a fizikai rész van előtérben. Futást, konditermes edzéseket csinálunk, de a csatárok már gyakorolják a befejezéseket, játékszituációkat. Ezeket még nem taktikába ágyazva, csak a labdás edzések elemeiként végezzük. Fárasztó időszakot élünk, kevesen vagyunk, hiszen sokan sérülésből térnek vissza, Ők még nem tudnak teljesen együttműködni. A hangulat - mint mindig - kiváló, de mellette csináljuk, amit kell. Ez az egyedi időszak számomra leginkább a nyárhoz hasonlít. Ott is hasonló ritmust szoktunk csinálni, és a hossza is nagyjából megegyezik, a különbség talán csak annyi, hogy ezúttal az elején nincsenek még edzőmeccsek, de januártól majd azok is újra érkeznek.
PFC TV
KEZDŐRÚGÁS
SHOP
Aktuális tabella
| Hely | Csapat | Mérk. | P | |
|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | Ferencvárosi TC | 22 | 50 |
| 2 | ![]() | Kecskeméti TE | 22 | 36 |
| 3 | ![]() | Kisvárda Master Good | 22 | 32 |
| 4 | ![]() | DVSC | 22 | 31 |
| 5 | ![]() | Puskás Akadémia FC | 22 | 30 |
| 6 | ![]() | PAKSI FC | 22 | 29 |
| 7 | ![]() | Mezőkövesd ZSÓRY FC | 22 | 28 |
| 8 | ![]() | ZTE FC | 22 | 27 |
| 9 | ![]() | MOL FEHÉRVÁR FC | 22 | 24 |
| 10 | ![]() | Budapest Honvéd | 22 | 23 |
| 11 | ![]() | Újpest FC | 22 | 22 |
| 12 | ![]() | Vasas | 22 | 19 |
Kapcsolat információk
Paksi Futball Club
7030 Paks, Fehérvári út 29.
+36-75-510-618
media@paksifc.hu
+36-75-510-619
Szerkesztő:Méhes Tamás, sajtófőnök



























